Program Kursu Semestralnego

Warsztaty z programowania i elektroniki - program dostosowany do grup w wieku 8-11 lub 11-14 lat

Płytki Arduino zrewolucjonizowały elektronikę. Z ich wykorzystaniem każdy – profesjonalista, amator, czy dziecko – może łatwo i przyjemnie zbudować swoje wymarzone konstrukcje. Są doskonałe do budowania prototypów i do nauki. Można je programować w popularnym Scratchu, co niezwykle ułatwia start. W dodatku nie kosztują tak dużo jak inne zestawy edukacyjne do nauki programowania, czy robotyki. Zajęcia tego typu są doskonałym krokiem w kierunku zostania inżynierem, czy programistą, ale uczą też tego jak działa otaczający nas świat, który pełen jest technologii. Udział w zajęciach rozwija umiejętności przydatne teraz w szkole, a później w dorosłym życiu zawodowym. Rodzice dzieci zainteresowanych robotyką i nauką często pytali mnie o możliwość zorganizowania zajęć pozalekcyjnych, które uczyłyby elektroniki i pracy z Arduino od podstaw, aż do zaawansowanych zagadnień.

W odpowiedzi na te pytania: zapraszam na warsztaty!

O kursie

Zajęcia semestralne to 18 cotygodniowych spotkań uczących od podstaw programowania i elektroniki

Kurs będzie nie tylko nauką, ale i doskonałą zabawą dla każdego kto lubi matematykę, fizykę i komputery! Przygotowuje do nauki na ścisłych fakultetach w szkole średniej i jest świetnym startem dla każdego kto myśli o politechnice.

Zaczniemy od podstaw programowania wykorzystując popularny program Scratch. Następnie przejdziemy do podstaw elektroniki, które nie wymagają programowania. Poznamy najważniejsze informacje na temat prądu i jego pomiarów – pomoże nam to uniknąć kontuzji sprzętu kiedy przejdziemy na wyższy poziom. Pierwsze kroki z Arduino będziemy stawiać wykorzystując Scratch4Arduino, by z czasem przejść do pisania kodu samodzielnie. Będziemy czytać informacje z przycisków, potencjometrów, dalmierzy i innych czujników analogowych, żeby sterować diodami, serwomotorami i informacjami wyświetlanymi na ekranie. Na ostatnich zajęciach urządzimy wystawę naszych projektów, na którą zaprosimy rodzinę i znajomych, żeby z dumą zaprezentować to, czego się nauczyliśmy!

W kolejnych semestrach istnieje możliwość kontynuowania nauki na wyższych poziomach obejmujących zaawansowaną elektronikę, projektowanie robotów, czy RaspberryPi

Gościnnie na zajęciach pojawiają się roboty i drukarki 3D, a jeśli uczestnicy zajęć sami coś zaprojektują - drukuję to za darmo w ramach rozwoju nowej pasji

Najważniejsze informacje o zajęciach

Zaprojektowane i dostosowane poziomem dla uczniów w dwóch grupach wiekowych: 8-11 lub 11-14 lat

Pracujemy indywidualnie, ale część zadań odbywa się w parach, dzięki czemu uczymy się wspólnie rozwiązywać problemy

Każdy uczestnik ma zapewniony komputer i materiały niezbędne do pracy

Spotykamy się co tydzień i pracujemy 1,5h

Pracujemy w małych - maksymalnie 18 osobowych grupach

Jeśli w grupie jest więcej niż 10 osób - zajęcia prowadzi dwóch instruktorów

Uczniowie mogą wykazać się kreatywnością i sami zdecydować jak wykorzystają poznane elementy i ich funkcje

Na ostatnie zajęciach urządzamy pokaz finałowy, na który zapraszamy rodziców i znajomych

Pokazowe zajęcia otwarte

Chcesz się przekonać jak wyglądają warsztaty? Przyjdź 19.09 lub 21.09 na specjalne pokazowe zajęcia otwarte!

We Wrocławiu zajęcia odbywają się w czwartki na ul. Legnickiej 65

Czwartek – Lokalizacja na Legnickiej:

Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

SEKTOR 3 posiada parking do Państwa dyspozycji. Wjazd na parking od ul. Lutra.

Harmonogram:

Zajęcia semestralne na Legnickiej odbywają się w czwartki.

Grupa młodsza w godzinach: 16:00-17:30

Grupa starsza w godzinach: 18:00-19:30

Pierwsze zajęcia kursu w semestrze: 26.09;
Potem kolejne czwartki: 26.09 3.10, 10.10, 17.10, 24.10, 31.10, 7.11, 14.11, 21.11, 28.11, 5.12, 12.12, 19.12, 2.01.20, 9.01.20, 16.01.20, 23.01.20, 30.01.20 (18 spotkań)
30.01.20 to ostatnie zajęcia i zarazem pokaz finałowy, na który zapraszamy rodziców i znajomych, żeby pochwalić się czego się nauczyliśmy.

Każdy z uczestników na zakończenie semestru otrzymuje dyplom ukończenia kursu.

Cena udziału w zajęciach semestralnych:

Zajęcia opłacamy z góry za cały miesiąc (do końca miesiąca poprzedzającego). Płatności wykonujemy przelewem przelewem na wskazane konto. Szczegółowe informacje będą wysyłane mailowo po przyjęciu rezerwacji.


Cena za pojedyncze zajęcia:  55zł

Przy zapisie do 22.09 cena za pojedyncze zajęcia wynosi: 49zł*

Pakiety:

  • Razem raźniej – jeśli zapiszesz się we dwie lub więcej osób, dla wszystkich cena spada do 45zł*
  • Dla rodzeństwa – jeśli na zajęcia zapisane zostanie rodzeństwo – cena za każdą osobę spada do 39zł*
  • Bez ograniczeń – wiem, że rodzice dzieci niepełnosprawnych często ponoszą dodatkowe koszta związane z rehabilitacją lub lekami – dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności cena wynosi 39zł*

*Cena przy zapisach dotyczy całego semestru zajęć i nie zmienia się. Na przykład zapisując się do 22.09 za cały semestr zapłacisz 882zł zamiast 990zł.

5% wszystkich dochodów z organizacji zajęć zostaje przekazane na rzecz fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci (KRS: 0000287982).

W zeszłym roku dzięki jednej tylko grupie działającej na Legnickiej uzbieraliśmy w czasie zajęć pokazowych i w semestrze 360zł!

Pomagajmy razem!

Zapisz się:X