Program Kursu Semestralnego

Warsztaty z programowania i elektroniki - program dostosowany do grup w wieku 10-13 i 14+.

W roku szkolnym 2020/2021 zajęcia stacjonarne tylko w Białymstoku!

Osoby spoza Białegostoku zapraszam na zajęcia ONLINE

Płytki Arduino zrewolucjonizowały elektronikę. Z ich wykorzystaniem każdy: profesjonalista, amator czy dziecko, może łatwo i przyjemnie realizować wymarzone projekty. Arduino jest doskonałe do budowania prototypów i do nauki. Można je programować w popularnym Scratchu, co niezwykle ułatwia start. W dodatku nie kosztują tak dużo jak inne zestawy edukacyjne do nauki programowania, czy robotyki. Zajęcia tego typu są doskonałym krokiem w kierunku zostania inżynierem, czy programistą. Uczą też tego jak działa otaczający nas świat, który pełen jest dziś technologii. Udział w zajęciach rozwija umiejętności przydatne w szkole, a później w dorosłym życiu zawodowym. Rodzice dzieci zainteresowanych robotyką i nauką często pytali mnie o możliwość zorganizowania zajęć pozalekcyjnych, które uczyłyby elektroniki i pracy z Arduino od podstaw, aż do zaawansowanych zagadnień.

W odpowiedzi na te pytania: zapraszam na warsztaty!

O kursie

Zajęcia semestralne to cotygodniowe spotkania, na których od podstaw zajmujemy się programowaniem i elektroniką.

Kurs będzie nie tylko nauką, ale i doskonałą zabawą dla każdego kto lubi matematykę, fizykę i komputery! Przygotowuje do nauki na ścisłych fakultetach w szkole średniej i jest świetnym startem dla każdego kto myśli o politechnice.

Zaczniemy od podstaw programowania wykorzystując popularny program Scratch. Następnie przejdziemy do podstaw elektroniki, które nie wymagają programowania. Poznamy najważniejsze informacje na temat prądu i jego pomiarów – pomoże nam to uniknąć kontuzji sprzętu kiedy przejdziemy na wyższy poziom. Pierwsze kroki z Arduino będziemy stawiać wykorzystując Scratch4Arduino (w grupach najstarszych prawdopodobnie ta część zostanie zminimalizowana, w zależności od poziomu uczestników). Z czasem przejdziemy do pisania samodzielnie kodu w języku C++. Będziemy czytać informacje z przycisków, potencjometrów, dalmierzy i innych czujników analogowych, żeby sterować diodami, serwomotorami i informacjami wyświetlanymi na ekranie. Na ostatnich zajęciach urządzimy wystawę naszych projektów, na którą zaprosimy rodzinę i znajomych, żeby z dumą zaprezentować to, czego się nauczyliśmy!

W kolejnych semestrach istnieje możliwość kontynuowania nauki na wyższych poziomach obejmujących zaawansowaną elektronikę, projektowanie robotów, czy RaspberryPi

Gościnnie na zajęciach pojawiają się roboty i drukarki 3D, a jeśli uczestnicy zajęć sami coś zaprojektują istnieje możliwość bezpłatnego wydrukowania projektu.

Najważniejsze informacje o zajęciach

Zaprojektowane i dostosowane poziomem do uczniów w różnych grupach wiekowych: 10-13 i 14+

Uczniowie mogą wykazać się kreatywnością i sami zdecydować jak wykorzystają poznane elementy i ich funkcje

Spotykamy się co tydzień i pracujemy 1,5h

Zajęcia odbywają się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego i wytycznych Ministerstwa Edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pracujemy w małych grupach. Jeśli grupa liczy więcej niż 10 osób zajęcia prowadzi dwóch instruktorów.

Pracujemy indywidualnie - każdy uczestnik ma zapewnione wszystkie niezbędne materiały.

Uczestnicy mają dostęp online do materiałów dydaktycznych, społeczności na serwerze Discord i konsultacji online jeśli chcą dodatkowo pracować w domu lub nadrabiać ewentualne nieobecności.

Na ostatnie zajęciach urządzamy pokaz finałowy, na który zapraszamy rodziców i znajomych, żeby ćwiczyć autoprezentację w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

Spotkajmy się zanim wystartuje kurs!

01.10 odbędzie się bezpłatne i niezobowiązujące spotkanie pokazowe! Dopiero po spotkaniu potwierdzacie, czy chcecie brać udział w zajęciach przez cały semestr.

Zapisz się i przyjdź na zajęcia pokazowe 01.10.2020!

Zapisuję się

W tym semestrze zajęcia w Białymstoku będą odbywać się w czwartki!

Grupa młodsza, 10-13 lat: 16:30 - 18:00, a grupa starsza, 14+: 18:30 - 20:00.

Formuła zajęć w realiach pandemii COVID-19.

Uwzględniając wytyczne Ministra Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego na ten moment organizacja zajęć zakłada:
1. Udział w zajęciach tylko w przypadku braku jakichkolwiek objawów infekcji górnych dróg oddechowych, gorączki itp.
2. Maksymalny możliwy dystans między uczestnikami zajęć.
3. Dezynfekcję rąk przed wejściem na salę.
4. Pracę na zdezynfekowanym sprzęcie. Każdy ma swój zestaw i nie współdzieli go z innymi uczestnikami.
5. W przypadku braku indywidualnych przeciwwskazań zasłanianie w czasie zajęć twarzy (np. maseczką – mogę zapewnić uczestnikom przyłbice).

Na ten moment proponuję pracę na własnych laptopach*

aby dodatkowo zapewnić maksymalną ochronę.

Lokalizacja:

Zajęcia będą odbywać się w przestrzeni AIPiWNT Politechniki Białostockiej: ul. Zwierzyniecka 10, gdzie Państwa dyspozycji dostępny jest duży parking.

*Gdyby kwestia laptopa stanowiła problem dysponuje trzema laptopami, które mogę użyczyć wybranym uczestnikom na ich prośbę.

Cena udziału w zajęciach semestralnych:

Zajęcia opłacamy z góry za cały miesiąc (do końca miesiąca poprzedzającego). Płatności wykonujemy przelewem przelewem na wskazane konto. Szczegółowe informacje będą wysyłane mailowo po przyjęciu rezerwacji.


Cena za pojedyncze zajęcia:  55zł**

Przy zapisie do końca września cena spada do 49zł**

Dodatkowo niższe ceny można uzyskać w pakietach:

  • Razem raźniej – jeśli zapiszesz się na zajęcia we dwie lub więcej osób, dla wszystkich cena spada do 45zł**
  • Dla rodzeństwa – jeśli na zajęcia zapisane zostanie rodzeństwo – cena za każdą osobę spada do 39zł**
  • Bez ograniczeń – wiem, że rodzice dzieci niepełnosprawnych często ponoszą dodatkowe koszta związane z rehabilitacją lub lekami – dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności cena wynosi 39zł**

**Cena przy zapisach dotyczy całego semestru zajęć i nie zmienia się w trakcie.

5% wszystkich dochodów z organizacji zajęć zostaje przekazane na rzecz fundacji „Pomóż Im” (KRS:0000288520), białostockiego hospicjum dla dzieci.

Pomagajmy razem!

Zapisz się do wybranej grupy

01.10 odbędzie się pierwsze, niezobowiązujące i bezpłatne, spotkanie pokazowe.

Dopiero po spotkaniu potwierdzasz, czy chcecie brać udział w zajęciach przez cały semestr.

X