Spotkajmy się ONLINE

Zapisy na listę zainteresowanych znajdują się na dole strony.

Spotkajmy się {ONLINE}

Czym nie są zajęcia online?

Zajęcia online nie są nagraną lekcją do odtwarzania i przerabiania samodzielnie. Nie są też webinarem – wykładem na żywo, w czasie którego prowadzący opowiada, a widownia jedynie słucha.

Czy zajęcia online są?

Zajęcia online to spotkanie na żywo w małej grupie. Wykorzystujemy platformę ClickMeeting dzięki czemu uczestnicy widzą ekran prowadzącego, a prowadzący może zobaczyć ekrany uczestników. Wszyscy mogą swobodnie rozmawiać w czasie rzeczywistym i zadać pytanie jeśli zajdzie taka potrzeba. Pomiędzy spotkaniami grupa jest w stałym kontakcie z prowadzącym i nikt nie jest pozostawiony sam ze swoimi problemami.

 

Najważniejsze informacje:

Regularne spotkania na żywo

Spotykamy się co tydzień na 90 minut w wirtualnej sali.

Wystarczy komputer z mikrofonem

Do udziału w zajęciach wystarczy komputer z internetem - kamera nie jest niezbędna, ale mikrofon bardzo ułatwi komunikację i jest zalecany.

Certyfikat

Na koniec każdego semestru uczestnicy kursu otrzymują certyfikat ukończenia.

Materiały dodatkowe

Uczestnicy mają dostęp do materiałów dodatkowych w formie elektronicznej, dzięki czemu mogą kontynuować pracę między zajęciami lub łatwo nadrobić zaległości np. w przypadku nieobecności.

Społeczność

Uczestnicy mają dostęp do zamkniętego serwera Discord, w ramach którego mogą wymieniać się pomysłami, wiedzą lub po prostu porozmawiać z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Konsultacje

Raz w tygodniu, w wyznaczonym terminie, uczestnicy mogą wziąć udział w konsultacjach jeśli coś jest niejasne lub chcą nadrobić zaległości w przypadku nieobecności.

Trzy kursy tematyczne do wyboru

Zajęcia są dostosowane do różnych grup wiekowych.

Podstawy programowania w Pythonie z Minecraftem
Podstawy programowania w Pythonie z Minecraftem

Grupy wiekowe: 9-11 i 12-14

Wykorzystajmy pasję dziecka do gry w Minecrafta, żeby pracować nad kreatywnością, logicznym myśleniem i nauczyć się programować w jednym z najpopularniejszych języków programowania – Pythonie!

Podstawy C++ z elementami elektroniki
Podstawy C++ z elementami elektroniki

Grupy wiekowe: 10-13 i 14++

Ten kurs powstał dla każdego kto interesuje się programowaniem, ma doświadczenie np. w Scratchu i chciałby zacząć pisać prawdziwy kod. C++ jest jednym z najbardziej uniwersalnych i przystępnych języków. Absolwenci kursu będą mogli w przyszłości łatwo przejść do nauki elektroniki i robotyki, tworzenia gier lub uczyć się kolejnych języków programowania.

Podstawy elektroniki i programowania z Arduino
Podstawy elektroniki i programowania z Arduino

Grupy wiekowe: 10-13 i 14++

Jeśli chodziliście na robotykę zajęcia z elektroniki i Arduino są naturalnym kolejnym krokiem w kierunku zostania inżynierem – praca z prawdziwą elektroniką gwarantuje świetną zabawę, masę emocji i prawie nieograniczone możliwości.

Grupy wiekowe: 9-11 i 12-14

Podstawy programowania w Pythonie z Minecraftem

Uwaga: udział w zajęciach wymaga posiadania Minecraft Windows 10 Edition*

Minecrafta znają już chyba wszyscy. Choć gra podbiła świat, nie wszyscy wiedzą o jej nadzwyczajnych walorach edukacyjnych. Na zajęciach wykorzystamy pasję do gry i wciągający świat Minecrafta, żeby ćwiczyć kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów z pomocą programowania w jednym z najpopularniejszych języków: Pythonie.

Kiedy opanujemy podstawy składni języka za pomocą Minecrafta przejdziemy do pisania prawdziwych skryptów i aplikacji komputerowych w Pythonie.

Kto wie? Może uczestnicy warsztatów za 20 lat powiedzą, że zostali programistami właśnie dzięki grze w Minecrafta?

*Ta wersja gry działa tylko na komputerach z systemem Windows 10 – oficjalnie kosztuje 124,99 zł, ale można ją kupić taniej poza sklepem Microsoft. Często dostaje się też klucz do tej wersji za darmo przy zakupie Minecraft Java Edition!
Gdyby okazało się, że duża grupa chętnych posiada już Minecraft Java Edition – analogiczny kurs może się odbywać również na tej wersji gry. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu!

Grupy wiekowe: 10-13 i 14+

Podstawy C++ z elementami elektroniki

Do tego kursu wystarczy komputer. Używamy tylko bezpłatnych programów. Nie ma konieczności zakupu materiałów elektronicznych.

Język programowania C++ jest jednym z najbardziej uniwersalnych i przystępnych w świecie programowania. Kurs jest doskonały dla kogoś kto na poważnie chce się uczyć programowania, a w centrum jego zainteresowań są gry, elektronika czy robotyka. Kurs świetnie się sprawdzi również w przypadku osób, które chcą zacząć pisać prawdziwy kod, ale nie wie od czego zacząć.

Zaczynając swoją przygodą z programowaniem od C++, w przyszłości można łatwo zająć się innymi technologiami lub językami – zdecydować czy chce się robić gry, budować roboty, programować pralki, tworzyć aplikacje na telefony i strony internetowe!

Grupy wiekowe: 10-13 i 14+

Podstawy elektroniki i programowania z Arduino

Uwaga: udział w zajęciach wymaga zakupienia części elektronicznych do pracy w domu!

Płytki Arduino zrewolucjonizowały elektronikę. Z ich wykorzystaniem każdy: profesjonalista, amator czy dziecko, może łatwo i przyjemnie zrealizować wymarzone projekty. Arduino jest doskonałe do budowania prototypów i do nauki. Można je programować w popularnym Scratchu, co niezwykle ułatwia start. W dodatku nie kosztują tak dużo jak inne zestawy edukacyjne do nauki programowania czy robotyki. Zajęcia tego typu są doskonałym krokiem w kierunku zostania inżynierem czy programistą. Uczą też tego jak działa otaczający nas świat, który pełen jest dziś technologii.

Zaczniemy od podstaw elektroniki, które nie wymagają programowania. Poznamy najważniejsze informacje na temat prądu i jego pomiarów – pomoże nam to uniknąć kontuzji sprzętu kiedy przejdziemy na wyższy poziom. Pierwsze kroki z Arduino będziemy stawiać wykorzystując program Scratch4Arduino (w grupach najstarszych prawdopodobnie ta część zostanie zminimalizowana, w zależności od poziomu uczestników). Z czasem przejdziemy do pisania samodzielnie kodu w języku C++. Będziemy czytać informacje z przycisków, potencjometrów, dalmierzy i innych czujników analogowych, żeby sterować diodami, serwomotorami i informacjami wyświetlanymi na ekranie.

Elementy elektroniczne używane w czasie pierwszego semestru:
Arduino Uno; przewód USB A-B (do połączenia Arduino Uno z komputerem); płytka stykowa i przewody do niej; analogowy czujnik odległości SHARP;
mikro serwomechanizm modelarski; mostek H do sterowania silnikami; silniki DC; buzzer; analogowy czujnik temperatury; joystick analogowy, fotorezystor; potencjometr; przyciski; diody LED zwykłe i RGB; rezystory; baterie (9V); multimetr;

Pomagam z zakupem pełnego zestawu komponentów niezbędnych do komfortowej pracy przez cały semestr (bez baterii i multimetru).
Koszt zestawu: 220zł + wysyłka

Osoby, które posiadają już część wymienionych elementów mogą liczyć na pomoc z uzupełnieniem zestawu.

Plan zajęć na semestr zimowy 2020/2021

zajęcia startują w październiku po potwierdzeniu zebrania grupy

Image

Cena udziału w zajęciach semestralnych:

Zajęcia opłacamy z góry za cały miesiąc (do końca miesiąca poprzedzającego). Płatności wykonujemy przelewem na wskazane konto. Szczegółowe informacje będą wysyłane mailowo po przyjęciu uczestnika do grupy.


Cena za pojedyncze zajęcia: 55zł**

Przy zapisie do końca września cena wynosi: 49zł**

Dodatkowo niższe ceny można uzyskać w pakietach:

  • Razem raźniej – jeśli zapiszesz się na zajęcia we dwie lub więcej osób, dla wszystkich cena spada do 45zł**
  • Dla rodzeństwa – jeśli na zajęcia zapisane zostanie rodzeństwo – cena za każdą osobę spada do 39zł**
  • Bez ograniczeń – wiem, że rodzice dzieci niepełnosprawnych często ponoszą dodatkowe koszta związane z rehabilitacją lub lekami – dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności cena wynosi 39zł**

**Cena przy zapisach dotyczy całego semestru zajęć i nie zmienia się.

5% wszystkich dochodów z organizacji zajęć zostaje przekazane na rzecz fundacji „Pomóż Im” (KRS:0000288520), białostockiego hospicjum dla dzieci.

Pomagajmy razem!

Zapisz się do wybranej grupy

Po potwierdzeniu zebrania grupy chętnych na dany termin i kurs, odbędzie się bezpłatne spotkanie organizacyjne, na którym będzie można zobaczyć w praktyce jak będą się odbywać zajęcia.

Po poprawnym wypełnieniu formularza prześlę szczegóły w ciągu 24h – w przypadku braku odpowiedzi proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

X